Комп'ютерний вірус - різновид комп'ютерних програм або шкідливий код, відмінною особливістю якого є здатність до розмноження (самореплікація). На додаток до цього віруси можуть без відома користувача виконувати інші довільні дії, в тому числі завдають шкоди користувачеві і/або комп'ютеру.
Навіть якщо автор вірусу не програмував шкідливих ефектів, вірус може призводити до збоїв комп'ютера через помилки, неврахованих тонкощів взаємодії з операційною системою і іншими програмами. Крім того, віруси зазвичай займають деяке місце на накопичувачах інформації і відбирають деякі інші ресурси системи. Тому віруси відносять до шкідливих програм.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiHSypHurtN6GaITIDzZ-ky0HGkBzZptSeQ6QZ6tQel2yqcr1eNxkgcuBUqj0U3KweAE9QH6km4Hs2JJ8HK7LJ8vaFBOsbtHbGzIHN88MqpbTh7aOdL-8lmnfo1hDQejlUQJWCQs9PD6XM/s200/images.jpg)
Нині існує чимало різновидів вірусів, що розрізняються за основним способом розповсюдження і функціональності. Якщо спочатку віруси поширювалися на дискетах та інших носіях, то зараз домінують віруси, що розповсюджуються через Інтернет. Зростає і функціональність вірусів, яку вони переймають від інших видів програм.
Запобігання потраплянню вірусів на комп’ютер
- Скористайтеся програмою захисту від зловмисного програмного забезпечення. Інсталяція програми захисту від зловмисного програмного забезпечення та регулярне її оновлення допоможуть захистити комп’ютер від вірусів та інших програм, створених зловмисниками. Програми захисту від зловмисного програмного забезпечення виявляють віруси, шпигунське та інше зловмисне програмне забезпечення, яке намагається проникнути до електронної пошти, операційної системи або файлів. Нові загрози можуть з’являтися щодня, тому слід частіше перевіряти наявність оновлень на веб-сайті виробника програми захисту від зловмисного програмного забезпечення.
- Захисник Windows – це безкоштовна програма захисту від зловмисного програмного забезпечення, яка входить до складу Windows. Її можна автоматично оновлювати за допомогою служби Windows Update. Крім того, можна переглянути список постачальників програмного забезпечення для безпеки користувачів, щоб знайти антивірусні програми, які працюють із Windows.
- Не відкривайте повідомлення електронної пошти, отримані від невідомих відправників, або вкладення з невідомим вмістом. Багато вірусів передаються як вкладення в повідомлення електронної пошти, і для їхнього розповсюдження достатньо відкрити вкладення. Не відкривайте жодні вкладення, якщо ви їх не очікуєте.
- Використовуйте блокувальник спливаючих елементів у браузері. Спливаючі вікна – це невеликі вікна в браузері, які відображаються поверх веб-сайту, який ви переглядаєте. Хоча більшість із них створено рекламодавцями, вони можуть містити зловмисний або небезпечний код. Блокувальник спливаючих елементів може заблокувати відображення деяких або всіх спливаючих вікон. Блокувальник спливаючих елементів у браузері Windows Internet Explorer за замовчуванням активовано. .
- Якщо ви використовуєте Internet Explorer, переконайтеся, що фільтр SmartScreen активовано. Фільтр SmartScreen у браузері Internet Explorer допомагає захищатися від фішингу й атак зловмисного програмного забезпечення, попереджаючи вас, якщо веб-сайт або розташування для завантаження відомі як небезпечні.
- Звертайте увагу на сповіщення Windows SmartScreen. Не запускайте невідомі програми, завантажені з Інтернету. Дуже ймовірно, що нерозпізнані програми є небезпечними. Коли завантажуєте з Інтернету та запускаєте програму, фільтр SmartScreen перевіряє її репутацію, щоб попередити вас, якщо вона невідома або може виявитися зловмисною.
- Регулярно оновлюйте Windows. Корпорація Майкрософт періодично випускає спеціальні оновлення системи безпеки, які допомагають захищати комп’ютер. Ці оновлення допомагають захистити комп’ютер від вірусів та інших атак зловмисних програм, закриваючи можливі прогалини в системі безпеки.
- Активуйте службу Windows Update, щоб система Windows автоматично отримувала ці оновлення.
- Використовуйте брандмауер. Брандмауер Windows або інша програма-брандмауер сповіщає про підозрілі дії, якщо вірус або хробак намагається підключитися до комп’ютера. Брандмауер може також блокувати віруси, хробаки та дії хакерів, які мають на меті завантажити на комп’ютер потенційно небезпечні програми.
- Використовуйте настройки конфіденційності браузера. Деякі веб-сайти можуть намагатися використовувати ваші особисті дані для цільової реклами, шахрайства та викрадання особистих відомостей.
- Якщо ви користуєтеся браузером Internet Explorer, ви можете будь-коли змінити настройки конфіденційності або відновити настройки за замовчуванням.
- Активуйте службу захисту користувачів (UAC). Коли необхідно виконати на комп’ютері зміни, що потребують дозволу рівня адміністратора, служба захисту користувачів (UAC) сповіщає користувача й надає йому змогу затвердити ці зміни. UAC може заборонити вірусам вносити небажані зміни. Щоб відкрити UAC, проведіть від правого краю екрана та торкніться кнопки Пошук. (Якщо використовуєте мишу, наведіть вказівник на правий верхній кут екрана, проведіть ним униз, а потім клацніть Пошук.) У поле пошуку введіть uac, а потім виберіть пункт Змінити параметри служби захисту користувачів.
- Очистіть кеш Інтернету та журнал браузера. Більшість браузерів зберігають відомості про відвідані вами веб-сайти та надані вами інформацію, наприклад ваше ім’я або адресу. Здебільшого зберігання цих даних на ПК корисне для роботи, проте трапляються ситуації, коли потрібно видалити деякі або всі дані, наприклад у разі користування загальнодоступним комп’ютером, на якому не варто залишати особисту інформацію.
Немає коментарів:
Дописати коментар